thy uçak biletiTÜRK HAVA YOLLARI anadolu jet uçak biletiANADOLU JET sunexpress uçak biletiSUN EXPRESS atlasjet ucak biletiATLAS JET Otobus BiletiOtobus Bileti

İzmir Ankara Otobüs Bileti

Firmalara bu kadar talebin olması nedeniyle zaman zaman otobüslerde yer bulma problemleri oluşmaktadır. Özellikle bayram gibi uzun süreli tatil dönemlerinde otobüs firmaları ek sefer düzenleyerek bu problemin üstesinden gelmeye çalışmaktadır. İzmir’den Ankara’ya yolculuk etmek amacıyla İzmir Ankara otobüs bileti arayan insanların başına bu problem, uzun tatil dönemine gireceğimiz zamanlarda daha fazla gelmektedir. Bu durumun oluşmasında arz talep dengesinin bozulması ve İzmir’in diğer illere nazaran daha fazla nüfusunun olmasıdır.


İzmir Ankara otobüs bileti alma düşüncesinde olan İzmirli vatandaşların özellikle bayram gibi, uzun tatile giriş dönemlerinde ellerini çabuk tutmaları ve planlarını birkaç hafta önceden netleştirmeleri bu tarz problemleri yaşamamaları adına önemli bir unsurdur.


İzmir Ankara otobüs bileti sunan Firmalardan birkaçı aşağıda listelenmiştir. Bu iki şehir arasında seyahat etmeye karar vermişseniz aşağıda geçen firmaların internet adreslerinden otobüslerin kalkış saati, boş koltuklar, fiyat gibi unsurları değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.


İzmir Ankara otobüs bileti arayan biri otobüs firmalarında yolculuk edeceği tarihe göre arama yapmak istediğinde karşısına bir ekran açılır. Buradan online bilet alabileceği gibi sefer tipleri başlığı altında sunulan hizmetler hakkında da bilgi sahibi olur.
- KAMİL KOÇ


- ULUSOY


- PAMUKKALE


- NİLÜFER


İzmir’in ve Ankara’nın metropol olması nedeniyle, İzmir Ankara otobüs bileti bulmak diğer illere göre biraz daha zor olabilmektedir. Yukarıda saydığım firmalar gibi birçok firmanın varlığı bu durumun üstesinden gelmek için alınan tedbirlerden birkaçıdır. Nitekim arz talep dengesine göre gelişen ulaşım sektöründeki firmaların sayısı durumu daha net ortaya koymaktadır.


Peki, arz talep meselesinden kaynaklı bu kadar çok firma varken biz hangi firmayı tercih etmeliyiz. İşte İzmir Ankara otobüs bileti nereden alınır sorusunun cevabını bulmak için fazla uğraşmaya gerek yok. Bu iş için internet en önemli ve yeterli bir kaynak. En basit örnek vermek gerekirse firmaların sitelerine girdiğinizde otobüslerin markalarından, konforundan, sunulan hizmete kadar birçok bilgiyle karşılaşıyorsunuz. Otobüs firmalarının bu kadar yaygınlaşması ve internet kullanımının hızla yaygınlaşması, bütün firmaları kendisine ait bir site yapmaya zorlamış bu durum, tüketicinin kalite ve hizmet şeffaflığını görmesi açısından faydalı olmuştur.


Fakat bilet alma sürecinde firmaların sitelerine tek tek erişip fikir edinmek ve firmalar hakkında fiyat ve teknik donanım olarak bilgi sahibi olmak yorucu ve sıkıcı bir iştir. İşte bu noktada yardımınıza http://www.bingobilet.com/ koşmakta ve sizlere firmalar arasında tercih yapmanıza imkân sunan bilgileri ekrana getirmektedir. Bütün firmaların bilet fiyatlarını ve donanım bilgilerini aynı ekranda görmek sizlere doğru bilet alma konusunda yardımcı olacaktır. http://www.bingobilet.com/ ile güvenilir bir şekilde biletlerinizi alma şansını yakalamış olmaktasınız.


İnternet sitelerinden, otobüs firmaları dışında forum sitelerinde araştırma yaparaktan da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizden önce bu hizmeti almış olan bazı vatandaşlar firma hakkında olumlu ve olumsuz düşüncelerini bu sitelerde paylaşmaktadır. İzmir Ankara otobüs biletimi nerden almalıyım sorusuna birçok farklı yorum bulabileceğiniz siteleri, internette ufak bir gezintiyle görüntüleyebilirsiniz.


Benim yapmış olduğum araştırmalara ve konuştuğum kişilerin anlattıklarına göre yukarıda saymış olduğum firmalar arasında en iyi hizmeti veren Kamil Koç firması olup ikinci sırada Ulusoy firması gelmektedir. Tabi bu araştırma sadece İzmir Ankara otobüs bileti hakkında olup firmalara ait bu kalite sıralaması diğer iller arasındaki yolculuklarda değişebilmektedir.


Bu yazıyla sizlere, İzmir Ankara otobüs bileti nerden alınır sorusuna bir cevap bulabilmeniz için gerekli bilgileri vermiş bulunmaktayım. Gerek firmalar hakkında bilgi, gerek online işlemler, gerekse yolcu yorumları hakkında bilgi vererek bu iki kent arasında yolculuğa çıkmadan önce okumanız gereken bir yazı sunmuş olduk. Umarım bu yazı, sizlere bir fikir verir ve İzmir Ankara otobüs bileti http://www.bingobilet.com/ dan alınır şeklinde bir doğruya ulaştırır.