thy uçak biletiTÜRK HAVA YOLLARI anadolu jet uçak biletiANADOLU JET sunexpress uçak biletiSUN EXPRESS atlasjet ucak biletiATLAS JET Otobus BiletiOtobus Bileti

Süha Otobüs Bileti

Yılın her döneminde Süha Turizm’in otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kayseri’de geçmişten bugüne bozulmadan aktarılabilmiş olan Selçuklu Dönemi Eserleri’ni, mimari öğelerini, o dönemden kalan çeşitli fonksiyonlardaki birçok yapıyı rahatlıkla Kayseri’de görebilirsiniz. Selçuklu Mimarisi’nin en güzel örneklerini oluşturan han, medrese, cami gibi yapılar gezebilir; yakınlarında yine geçmişten kalma ve bugün hala aynı amaçla kullanılan kahvelerinde bir mola verebilirsiniz. Bu dönemin özgün mimarisinin özelliklerini taşıyan Hunat Han Cami, Döner Kümbet, Ulu Cami’yi ziyaret programınıza ekleyebilirsiniz.


Kayseri’nin daha eski dönemlerinden kalma eserleri keşfetmek için Süha Turizm’in otobüs seferleri ile Kayseri’ye ulaşabilir ve Kayseri gezisine Arkeoloji Müzesi programını da ekleyebilirsiniz. Yüzyıllardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kayseri’de sırası ile Hitit Dönemi, Frigya Dönemi, Lidya Dönemi ve Pers Dönemi izlerini keşfedebilir ve bu döneme ait eserleri görebilirsiniz. Kayseri, Kapadokya bölgesinin meşhur krallığı Kappadokia Kralığı’na 4 yüzyıl boyunca ev sahipliği yapmıştır. Sonraki dönemlerde ise Roma ve Bizans İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış olan Kayseri, Kapadokya Bölgesi’ne yakın olması nedeniyle bir dönem Hristiyanlık Dini’nin de merkezi olarak kabul edilmiştir. Süha Turizm’in otobüs seferleri ile Kayseri’de sadece geçmiş dönemleri değil Müslümanlaşma ile birlikte Selçuklu Dönemi ve Osmanlı Dönemi eserlerini inceleyebilirsiniz. Cumhuriyet Dönemi ile birlikte sanayi ve ticaret şehri olarak rol biçilen Kayseri’de, Cumhuriyet’in ilk dönemine ait endüstri mirası eserlerini de görebilmeniz mümkün olabilmektedir.


Kayseri gezisi tabi ki sadece şehir içindeki yapılardan ibaret olmamalı. Şehrin biraz dışına çıkarak Kayseri’nin kendine has coğrafi özelliklerini de keşfetmenizi ve bir doğa gezisi programını da Kayseri gezi rotanıza eklemenizi öneririz. Bu amaçla yılın her dönemi bambaşka güzelliklerin yaşandığı Erciyes Dağı ve çevre coğrafyasına, yine yılın her döneminde Kayseri’ye otobüs seferleri bulunan Süha Turizm ile ulaşmanız mümkün. Kış aylarında Süha Turizm’in otobüs seferleri ile Kayseri’ye ulaşarak Erciyes Dağı’nın beyaz atmosferinde kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Erciyes Dağı; uzun kayak pisti ve kış sporlarına elverişli alanları sayesinde yerli, yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Erciyes Dağı; farklı konaklama tesisi, restaurant, cafe seçenekleri sayesinde ziyaretçilerine hem günübirlik olarak hem de konaklamalı olarak ziyaret şansı tanımaktadır. Süha Turizm’in otobüs seferleri ile Kayseri’ye gelerek, diğer kayak pistlerinden farklı olarak Erciyes Dağı’nın ünlü toz karına dokunabilirsiniz.


Sadece kış aylarında değil Süha Turizm’in otobüs seferleri ile bahar aylarında da Erciyes’in güzelliklerini keşfetmenizi öneririz. Erciyes Dağı ve çevresinde bir trekking gezisi yapabilir, Erciyes Dağı faunasında yetişen endemik birçok türün en bol bulabileceğiniz bahar aylarından Kayseri’nin doğasını keşfedebilirsiniz. Kayseri çevresinde bu dönemlerde keşfedebileceğiniz kır çiçekleri ve endemik kelebek türlerinin yanında bölgeye özgü kartal türlerini, Erciyes Dağı ve Sarı Göl çevresinde yaşayan gezen vahşi at sürülerinin izini sürebilirsiniz.


Süha Turizm’den alacağınız otobüs bileti ile Kayseri’nin diğer doğal güzelliklerinden biri olan şelalelerini de keşfedebilirsiniz. Bunlardan en önemlisi olan Karpuzbaşı Şelaleri’nden Kayseri Şelaleleri gezi rotasını başlatabilir, çevresinde bulunan irili ufaklı diğer şelaleler ile rotanızı sürdürülebilirsiniz.


Özellikle bahar aylarında satın alacağınız Süha Turizm otobüs biletleri ile dünyaca ünlü olan ve şuan koruma altında bulunan Türkiye’nin en önemli kuş cennetlerinden biri olan Sultan Sazlığı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bölgeye dünyanın birçok yerinden göçle gelen sayısız kuş türünü görebilir, bir kuş gözlemi etkinliği ile sürüleri takip edebilirsiniz.


Süha Turizm’in otobüs bileti seçenekleri ile Kayseri’ye gelin ve kangal sucuğunun, mantısının, çemeninin tadına bakmadan Kayseri’den ayrılmayın. Süha Turizm otobüs biletini satın almak için www.bingobilet.com adresini de ziyaret edebilirsiniz. bingobilet.com'da, Süha turizm otobüs bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun biletinizi de bulabilirsiniz.