thy uçak biletiTÜRK HAVA YOLLARI anadolu jet uçak biletiANADOLU JET sunexpress uçak biletiSUN EXPRESS atlasjet ucak biletiATLAS JET Otobus BiletiOtobus Bileti

Otobüs Firmaları

Türkiye'nin en seçkin otobüs firmaları bingobilet’te!


Türkiye’de ulaşım sektörü, çok büyük bir önem taşımaktadır. Sadece coğrafik ve ekonomik açından değil sosyolojik açıdan da bunun birçok sebebi bulunabilir. Bu dev ulaşım sektörü pastasından da en büyük payı %90’a yakın oranı ile karayolu ile yolcu taşımacılığı almaktadır. 16 Temmuz 2012 itibarı ile yine TOFED’in yayınladığı istatistiklere göre 8.060 tane D1 yetki belgesine sahip otobüs bulunmaktadır. D1 yetki belgesi tam olarak “Belirli bir ücret ve zaman tarifesine göre otobüs ile düzenli yolcu taşımacılığı yapacaklara”, yani halk arasında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere verilen belgedir. Her yıl düzenli olarak artan bu sayı otobüs ile yolcu taşımacılığı sektörünün her ne kadar alternatif ulaşım yollarından (demiryolu, havayolu, denizyolu) yara alsa dahi büyümesini kesmediğini göstermektedir.


Türkiye’de karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığının tam anlamıyla başlaması olarak 1926 yılında Ford marka bir araba ile Kamil Koç’un işe başlaması gösterilebilir. Ulaşımda ilklerin uygulayıcısı olma vizyonuna sahip Kamil Koç Turizm, kuruluşundan beri geçen neredeyse 90 senedir bu hedefe doğru emin adımlarla yürümektedir. Her yıl düzenli bir artış ile yılda yaklaşık 11 milyon yolcu taşıyan Kamil Koç, yolcu taşıma kapasitesi açısında Türkiye’nin en büyük ikinci firmasıdır. Bursa merkezli bir firma olan Kamil Koç, sırasıyla Marmara bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi ile genişleyen ağını, geçtiğimiz yıllarda açtığı Kastamonu ve Bartın gibi rotalar ile Batı Karadeniz Bölgesi’ne de taşımıştır. Ankara İstanbul ise firmanın çok güçlü olduğu rotalardan sadece biridir.


Yolcu taşıma kapasitesi açısından bir sıralama yapıldığında ise ilk sırada yer alan Metro Turizm, yılda yaklaşık 20 milyon bilet basımı gerçekleştirmektedir. Kurulmasının üzerinden geçen sadece 20 yıla rağmen, her yıl taşıdığı yolcu sayısını hızla yükselten Metro Turizm e-bilet’e geçişin en büyük destekçisi olan firmalardan biridir. Bir İstanbul Bölgesi firması olan Metro Turizm, 2012 yılı itibarı ile Türkiye’nin 78 iline sefer düzenleyerek Türkiye’de alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. Seferinin olmadığı üç il olan Tunceli, Adıyaman ve Iğdır’a da rota açması halinde, şu anda sahip olduğu Türkiye’nin en geniş ulaşım ağına sahip otobüs firması unvanını perçinleyecektir. Trakya ve Karadeniz bölgesinde özellikle yoğun olarak tercih edilen Metro Turizm bunun yanında Türkiye’nin en büyük iki şehri olan Ankara ve İstanbul arasında da günde yaklaşık 40 seferi bulunmaktadır.


Bu iki firmadan hemen sonra gelen Denizli merkezli bir ulusal dev olan Pamukkale Turizm’in temelleri aynı zamanda TBMM’nin 1. döneminde Denizli’den Milletvekili olan Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından atılmıştır. Dönemin koşullarının ulaşım için elverişli olmaması üzerine şirketin tam olarak kuruluşu 1962 yılında olmuştur. 2012 yılı itibarı ile 50. yılını kutlayan Pamukkale Turizm, Ege Bölgesindeki yoğunluğunu ulusal çapta bir firma olması sebebiyle günden güne daha da Türkiye’ye yaymaktadır. En güçlü olduğu rotalara örnek olarak, İzmir Ankara ve Ankara İzmir rotalarını gösterebiliriz.


Bu üç büyük firmanın hemen arkasından Türkiye’nin otobüs ile yolcu taşımalığında uçak kalitesinde hizmet vermeyi hedefleyerek rakiplerinden yıllarca ayrılmış bir firma olan Ulusoy Turizm gelmektedir. 1937 yılında temelleri atılan bu firma 70 yıldan uzun bir süredir Türkiye’de karayolu ile yolcu taşımacılığı denildiğinde akla gelen isimlerden biri olmayı sürdürmektedir. Yılda 4 milyona yakın yolcu taşımacılığı yapan Ulusoy Turizm’in seferlerinde çalışan 300’ün üzerinde otobüs bulunmaktadır. Yine Ankara İstanbul, İstanbul Ankara gibi hatlarda yoğun olarak çalışan bir firma olmasının yanında, özellikle Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nden ve o bölgelere yüksek sayıda sefer düzenlemektedir. Hem vizyonunda, hem de hedeflerinde müşterilerinin koşulsuz memnuniyetini hedefleyen bir firma olan Ulusoy Turizm güvenlik ve kaliteyi vazgeçilmez ilkelerinden saymaktadır.


Nilüfer Turizm, “Güvenli Ellerdesiniz” ilkesine sahip Bursa tabanlı, yine Türkiye’nin en büyük otobüs firmalarından biridir. Hedeflerinin başına “Sınırsız Müşteri Memnuniyeti”ni koyan Nilüfer Turizm’in günde yaklaşık 300 sefer düzenlemektedir. Firmanın kalesi olan Bursa’dan İstanbul’a otobüs seferlerinde ve tersi şekilde İstanbul Bursa otobüs seferlerinde hattın en güçlü firmalarından biri olan Nilüfer Turizm gün geçtikçe büyüyen filosu ve artan yolcu hacmiyle yükselmeyi hedeflemektedir. Neredeyse tüm otobüslerini Blue Bus ile 2+1 tekli koltuk sistemine çeviren Nilüfer Turizm, müşteri memnuniyetine verdiği önemi bir kez daha göstermiştir.


Anadolu Ulaşım, Anadolu Turizm veya Anadolu Seyahat olarak da bilinen, Uşak menşeli bir otobüs firmasıdır. Sadece otobüs bileti satışına odaklanmayan firma “Her yolculuk bir anıdır” düşüncesi ile hareket etmektedir. Kurum kültürlerinin en başlarında olan yenilikçi hizmet anlayışı, sektöre getirdikleri birçok yenilik ile kendini göstermiştir. Bu yeniliklere örnek olarak; aldığınız bir Anadolu Ulaşım otobüs bileti karşılığı her hafta bir yolcularına verdikleri Limuzin ile eve bırakma hizmeti olan “Limuzin Peron’da” veya diğer tüm otobüs firmaları daha başlamamış iken her koltuğun arkasına LCD ekran yerleştirmeyi gösterebiliriz.


Varan Turizm, Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından 1946 yılında İstanbul İzmit otobüs seferleri ile otobüs bileti satmaya başlamıştır. Alanında ilkleri gerçekleştiren firmalardan biri olan Varan otobüs firması, Türkiye’nin ilk bağımsız mola merkezini, Türkiye’nin en yoğun otobüs hattının çalıştığı Ankara İstanbul otobüs hattının kalbine, yani Bolu Dağı’na açmıştır. Bunun yanında ilk bağımsız otobüs terminalini Ankara’da Söğütözü’ne kuran Varan Turizm, 1994 yılında İstanbul Ankara otobüs bileti hattında ilk kez çift katlı bistro otobüslerini hizmete sunmuştur.


Cesur Bingöl Turizm kuruluşundan bu yana müşterilerine verdiği değer ve güven ile sadece yöresine has bir otobüs firması olmanın da ötesine geçmiştir. Bingöl'deki yolcuları geniş bir sefer ağı sayesinde Türkiye'nin bir çok noktasına taşımakla beraber, başka şehirlerden Bingöl'e seyahat etmek isteyenlere de üstün hizmet anlayışının ne demek olduğu ispatlıyorlar.


Kütahyalılar Seyahat kurulduğu dönemde bölgesinde bir çok seyahat firması bulunmasına rağmen, komşu ilçelerdeki firmaların birleşmesi ile güçlenen bir firmadır. Kurulmasından itibaren seneler boyunca, yönetimindeki değişikler süresince de, çeşitli yenilikler uygulamış, alanında ve sektörde güçlü firmalar ile yarış içerisinde olmuştur.


Efe Tur, Türkiye’nin en filolarından birine sahip bir otobüs firmasıdır. İzmit halkının gözbebeği ve yörenin bir numaralı otobüs firması olan Efe Tur, bölge halkının ilk tercihidir. 1000’den fazla çalışanı, 130’dan fazla bilet satış noktası, son model teknolojik otobüsleriyle günde 10.000’den fazla yolcu taşımaktadır. Bu seçkin firma, 1991 yılında Mehmet Efe tarafından kurulmuştur. Ardından 2003 yılında Mikdat Dabak ve Halit Bıçak yönetimine devredilen Efe Tur, o zamanlardan günümüze her geçen gün kalitesini arttırarak yolcularını güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir biçimde taşımaktadır. Daha çok Adapazarı, Balıkesir, Düzce, İstanbul, Muğla, Trabzon, Ankara, Bartın, Giresun, İzmir, Ordu, Yalova, Antalya, Burdur, Isparta, Kocaeli, Rize, Zonguldak, Aydın, Bursa, Manisa ve Samsun illeri arasında hizmet vermektedir. Daha çok bu iller arasında tercih edilen Efetur, diğer firmalara nazaran daha uygun ucuz bilet fiyatları ile daha çok genç nesil tarafından tercih edilmektedir.


Yeşil Artvin Ekspres, kaptanlarının ve çalışanlarının seçiminde çok titiz davranan, ince eleyip sık dokuyan ve değerlerini yansıtacak bir çalışan ailesine sahip bir firmadır. Hızı ve titizliğiyle uçak konforu ile yarışan Yeşil Artvin, Artvin yolcusunun gönlünde taht kurmuş, bölge halkının ilk tercihi olmuştur. Yeşil Artvin personelini de bu güvene layık olacak şekilde eğitmektedir. Yeşil Artvin otobüsleri, güvenliği en önde tutarak üç saatte bir şoför değişimleri yapmaktadır.


Balıkesir Uludağ, Fehmi Şengörenoğlu tarafından 1973 yılında Uludağ Turizm Otobüs İşletmesi adıyla Balıkesir bölgesinde kurulmuştur. Uzun yıllar bölgede hizmet vererek marka değerini yükselten otobüs firması, 1996 yılında kurumsallaşma yolunda şirketleşerek günümüzdeki adını yani Balıkesir Uludağ Turizm adını alır. Fehmi Şengörenoğlu’nun vizyonuyla her geçen gün kalitesini arttırarak hizmet vermiş bir firma olan Balıkesir Uludağ günümüzün de köklü otobüs firmaları arasında yerini almıştır. Daha çok, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Aydın, Denizli, İstanbul, Manisa, Bursa, Antalya, Kütahya, Isparta, Burdur ve Ankara illeri arasında hizmet veren Balıkesir Uludağ, Ege Bölgesi’nin güçlü firmalarından biridir. Her Ege’linin uzun yıllardır hizmet kalitesiyle marka bilincini öğrendiği Balıkesir Uludağ Turizm, otobüs sektörünün fiyat/performans bakımından en başarılı firmalarından birisidir.


Fındıkkale Turizm, nitelikli kaptanları, kaptan yardımcıları ve müşteri temsilcileri ile kaliteli hizmet vermekte, kendini mesleğine adamış çalışanları ile seyahat kalitesinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır. Fındıkkale Turizm’de ulaşım hizmeti teknolojiyi ulaştığı en son seviyede kullanır, bütünleşen bir yapı içerisinde yolcularının hizmetine sunar ve seyahat tecrübesini mükemmel düzeye çıkarır. Fındıkkale Turizm, ulaşım hizmetlerinin alt yapısının oluşmasına destek olan kurumların çalışmalarına olanak sağlar ve ulaşımla ilgili tüm konuların gelişmesini destekler. Fındıkkale turizm nitelikli ekibi, yenilikçi altyapısı ve uygulamalarıyla Türkiye’de ve dünyada örnek alınan bir ulaşım firması olmayı hedeflemektedir.


Güney Akdeniz Seyahat, Antalya temelinde bir firma olarak servisine başlamış, ilerleyen senelerde Hatay-Adana-Ankara-İstanbul-Alanya-Gazipaşa hattını büyütmüş, ve yoğun günlerde bir çok sefer gerçekleştirerek Akdenizli yolcuları rahata kavuşturmuştur. Servis verdiği tüm seneler boyunca yolcusunu dinleyen ve isteklerine cevap veren Güney Akdeniz, çözümler üreten bir firma olmuştur. Gelecek yıllar için de Akdeniz’in en iyi firmalarından olmaya devam etmeyi hedeflemektedir.


Mersin Vif, Mersin ve civar bölgenin en kaliteli, ilk tercih edilen firmalarından birisidir. Son model Neoplan Starliner araçlarıyla bilinen genç filosu, teknolojik otobüsleri sayesinde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan bir otobüs firması olan Mersin Vif, seferlerinde boş koltukları dolan ilk firmadır. ISO 9001 Hizmet Belgesi’ne de sahip olan bu seçkin otobüs firmasının misyonu ilkleri yaşatan kaliteli bir otobüs firması olmaktır. Daha çok Mersin, İzmir, Bursa, Uşak, Konya, İstanbul, Antalya, Sakarya, Kocaeli, Ankara, Muğla, Karaman, Eskişehir ve Aksaray illeri arasında hizmet veren firma Akdeniz Bölgesinin samimiyeti ve sıcaklığını hissettir. Müşteri memnuniyetini ilk öncelikleri olarak belirleyen Mersin Vif, Mersin ilini temsil eden mihenk taşlarından birisidir. Birçok bölgede, yörede bulunmaktansa çalışmış olduğu güzergahlardaki hizmet kalitesini arttırmayı hedefleyen bir otobüs firması olan Mersin Vif otobüs biletlerini www.bingobilet.com’da bulabilirsiniz.


1968 senesinde üretilen 0 302 model otobüslerle sektöre giren Kırşehir Şanal,o zamandan beri yolcularını dört bir yana taşımaktadır. Kırşehir Şanal kurulduğu günden itibaren büyümüş, yenilikçi ve dinamik yaklaşımı takip etmiştir. Kırşehir Şanal, yolculuklarında uluslar arası standartlara uygun çalışmakta, müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Yenilikçi bir ekibe sahip olan Kırşehir Şanal, seferlerde müşterilerinin güvenliğini ve memnuniyetini sağlamaktadır.


1965 senesinde resmi olarak bir taşıma firması olan Kent Turizm, o zamanın zor koşullarında yolcularına hizmet verir. İlerleyen senelerde filosunu yenileyerek servislerini ilerletir. Bu seneler süresince Kayseri’de sektördeki diğer firmalarla birleşilir, ve bir çok değişimden sonra bugünkü halini alır. Kent Turizm, saygılı ve güler yüzlü personeli, güvenli seferleri, bir çok şubes, geniş filosu ile modern bir hizmet sağlamaktadır. Kent Turizm, hem geçmişin tecrübesi hem günümüzün teknolojik gelişmelerini bir araya getirir, yolcularına güvenli ve rahat bir yolculuğun keyfini sunar.


Adıyaman Gülaras, bölgede “Bir tutkudur Gülaras” sloganıyla bilinen ve yolcuları tarafından sevilen bir otobüs firmasıdır. 20 yaşını geride bırakmış olan Adıyaman Gülaras Turizm, sektöre yenilikler katan otobüs firmalarından birisidir. Bilhassa Doğu Bölgesinde uzun yıllardır verdiği kaliteli hizmet ile bilinirlik yaratmış bir firmadır Adıyaman Gülaras. Neoplan Starliner araçları ülkemizde ilk defa kullanan firmalardan birisidir. Birçok aracında Koltuk Arkası Ekranlar ile hizmet veren Adıyaman Gülaras, daha çok Adıyaman, İstanbul, Kayseri, Ankara, Mersin, Adapazarı, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, İzmit, Antalya, Adana illeri arasında hizmet veren otobüs firması adeta Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna seyahat eden birkaç otobüs firmasından bir tanesidir.


Aksu Turizm 70lerde 3 otobüs ile başladığı servisini kaynaklarıyla 33 otobüse çıkardı. Yurtdışına da gerçekleştirdiği seferlerinde de, dakik, ilgili ve modern bir yaklaşım sergiledi. Kalite kontrol ekibinin de sürekli kontrolleri ile yeni ve güvenli bir filosu ile yeni ve güvenli bir yaklaşım sergileyen Aksu Turizm, yolcularının memnuniyetinden asla vazgeçmedi. Senelerdir aynı heyecanını koruyan Aksu Turizm, verdiği servisi hep bir adım daha ileri taşıdı.


1971 senesinde kurulan Lüks Kahramanmaraş şehrine tam olarak hakettiği hizmeti verebilmek için adının başına lüks getirmiştir. Kurulduğu andan itibaren Maraş’ı ona yakışır bir şekilde temsil etmektedir. Lüks Kahramanmaraş, her zaman dinamik, modern ve ilerleyen bir yapıyı korumaktadır. Yolcularına onların da hak ettiği hizmeti kusursuz ve tam olarak sunmak hedefidir.


İlk kurulduğunda hizmete 3 adet Travego araç ile başlayan Villa Turizm şu an araç sayısını 16ya çıkartmış olup, servislerini Mercedes Travego araçlar ile sağlamaktadır. Kurulması ile beraber öncelikle Mersin ve tüm Türkiye’ye güvenli ulaşım, güler yüzlü hizmet getirmiştir. Hem konforlu hem de ekonomik seyahat sağlayan Villa Turizm, bütün imkanları ile hizmet vermektedir. Villa Turizm Mersin’e sabah ikramlarını ve yolculuklarda dondurma servisini de ilk getiren firmadır. Personelini özel olarak eğiten Villa Turizm, Mersin’in kurumsallaşan ilk otobüs firması olarak da dikkat çekiyor.


Türkiye’de zamane koşullarında kurulan ilk ve sayılı otobüs firmalarından olan İnan Turizm 1959 senesinden beri hizmet vermektedir. 50 senelik geçmişinde, her senesinde hizmetlerini yolcuların istekleri ve beklentileri sonucunda geliştiren İnan Turizm, son teknolojinin yeniliklerini, donanımlı araçlar ile hizmete sunmaktadır. Niğde’den yola çıkan hizmet tutkusu tüm Türkiye’ye servis sağlamaktadır. Geniş filosu, tecrübeli kaptanları ve güler yüzlü ekibi ile kaliteli ve güvenli bir seyahat, İnan Turizm’de vazgeçilmezdir.


Karadeniz Ereğli İlçesi’ni merkez olarak 1960 senesinde Erçelik adı ile kurulan firma, 1973 senesinde Üstün firması ile birleşerek Üstün Erçelik adını almıştır. Üstün Erçelik, verdiği hizmette kaliteye, güvene, saygınlığa değer veren, aranılan bir firma olmak için çalışan bir firmadır. Kalite politikası, sektörün teknolojik gelişmelerinden haberdar olup, kaliteli ve beklenen hizmeti yolcularına sağlamaktır.


Türkiye’nin ilk karayolu otobüs firmalarından biri olan Çayırağası 1944 senesinde kurulmuş, o senelerden bu yana uzun seneler hizmet vermiş bir firmadır. Firma, karayolu yolcu taşımacılığında bir çok ilki getirmiş, yenilikleri takip etmiş ve bir çok alanda öncü olmuştur. Çayırağası, Gaziantep’ten Türkiye’nin neredeyse her noktasına ulaşan, yılların birikimi ve son teknolojiyi birleştiren bir servis sağlamaktadır.


İsmail Ayaz, 50 yaşını geride bırakmış sektöre yön veren otobüs firmalarından bir tanesidir. 1960’lı yıllarda Bursa’dan Eskişehir’e gelip, Eskişehir’i merkezi haline getirmiş olan İsmail Ayaz, 1962 yılında Ayaz Turizm Seyahat adıyla hizmet vermeye başlamıştır. Yıllar geçtikte, yenilenerek, büyüyerek yoluna devam eden otobüs firması daha sonrasında kurucusu İsmail Ayaz’ın adını alarak yoluna devam etmiştir. 1991 yılında vefat eden İsmail Ayaz’ın koltuğuna oğlu Gürol Ayaz geçmiştir. Günümüzde de daha çok Eskişehir, Aydın, Kütahya, Bilecik, İstanbul, Muğla, Antalya, Denizli, Kocaeli, Burdur ve Adapazarı noktaları arasında hizmet veren İsmail Ayaz uzun yıllar otobüs sektöründe edindiği tecrübeyi de arkasına katarak her geçen daha da gençleşerek hizmet kalitesini arttıran firma Eskişehir halkı tarafından ilk tercih edilen otobüs firmalarından birisidir.


Seç Turizm, firmanın bilinen adı ve markasının devamı için belli başlı değerlere dikkat eden ve onları koruyan bir firmadır. Bu hedef içeriğinde, ahlaki değerleri korumak ve sektörde yeterli olmak, kuralları ve kanunları takip etmek, çalışanlarının firmaya bağlılığını sürekli hale getirmek, kaynakları verimli bir şekilde kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak, yolcuların güvenliğini ön planda tutarak seyahat sonrasında da yolcuların yaşayabileceği problemler ile ilgilenmek, yolcusuna verdiği tüm sözleri tutmak gibi ilkelerindan şaşmaz.


Şanlıurfa Astor Turizm, bir Astor kuruluşudur. Yenilikçi ve dinamik bir ekibe sahip olan Şanlıurfa Astor Turizm, Şanlıurfa yöresinin yegane otobüs firmasıdır. Filosunu da her daim, modern ve güncel tutan Şanlıurfa Astor, otobüs sektörünün en prestijli araçları olan Neoplan Starliner ve Mercedes Travego tipi otobüsleri bünyesinde bulundurmaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden antik Şanlıurfa’nın genç otobüs firması Şanlıurfa Astor, öncelikle Şanlurfa olmak üzere civarda seyahat etmek için tercih edilen ilk otobüs firmalarından birisidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birçok iline hizmet veren turizm firması, her geçen gün kalitesini arttırmaktadır.


Jet Turizm, 1983 yılında kurulmuş olup konforlu ve huzurlu yolcuğu kendine ilke edinmiş merkezi Hatay’da bulunan seçkin bir otobüs firmasıdır. D1, D2 ve F1 Yetki Belgelerine sahip olan otobüs firması koşulsuz müşteri memnuniyeti ile sektöre öncülük eden firmalar arasında yer almaktadır. Daha çok Hatay, Antalya, İzmit, Manisa, Tekirdağ, Ankara, Giresun, İzmir, Konya, Samsun, Afyon, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Ordu, Uşak, Adana, Bursa, İstanbul, Karabük, Mersin, Trabzon illeri arasında hizmet vermekte olan Jet Turizm, yolcusuna değer vererek unutulmaz bir seyahat kalitesi yaşatmayı hedeflemektedir.


Tokat Seyahat Mercedes-Benz Travego araçlardan oluşan filosu ile yolcularına hizmet vermektedir. Tokat Seyahat, genç ve dinamik çalışan kadrosu ve kaliteli servisi ile yolcularına ayrıcalıklı bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Tokat Seyahat her yolcusuna ayrı değer verir, her yolculukta yolcularının memnuniyetini kazanmayı hedef tutar. Tokat Seyahat, hem ulusal hem uluslar arası hizmetleri ile aranan ve bilinen bir marka olmayı hedefleyerek, kaliteli ve yenilikçi hizmetini de her gün ileriye taşıyor. Tokat Seyahat, ayrıca topluma ve doğaya karşı da sorumlu hisseden, toplumsal olaylar karşısında duyarlı davranan bir firmadır.


Kütahya Astur adından da anlaşılacağı üzere Kütahya'da kökenli bir firmadır. Ancak son yıllarda geliştirdiği vizyonu ve büyüttüğü hedefleriyle Türkiye'nin önde gelen firmalarından birisi haline gelmek için elinden geleni ardına koymamaktadır. Son derece teknolojik ve konforlu otobüsleri içinde barındıran filosunun yanı sıra, üstün hizmet anlayışıyla da yolcularına istedikleri ve arzulardıkları o kusursuz yolcuğu yaşatmaktadırlar.


Lider Adana , müşterilerin beklentilerinin ve isteklerinin zamanla beraber değiştiğini bilen ve bu beklentileri en sıkı şekilde takip ederek öüşteri memnuniyetini hep en üst düzeyde tutmaya çalışan bir firmadır. Sektörde belirleyici bir firma olmak isteyen Lider Adana, referans bir marka olabilmek için çalışmaktadır. Müşterilerinin aldığı hizmet kalitesini her zaman daha ileriye taşımak istemektedir.


Isparta Petrol Turizm, otobüslerinde konfor, eğlence ve rahatlıktan ödün vermez. Isparta Petrol Turizm, hem Türkiye’de hem uluslar arası alanda ulaşım sektörünün markası olma yolunda ilerlemektedir. Bu hedeflerine de kısa zamanda ulaşabileceklerini firmanın hizmetlerinden yararlanınca kolaylıkla fark edebilirsiniz.


Faaliyetine 2001 senesinde, dinamik bir kadro ile başlayan Star Diyarbakır, yenilikçi yaklaşımı sayesinde 2005 senesinde Diyarbakır’a ilk otomasyon sistemini getirmiştir. Otobüslerini Mega fortuna ve Travego otobüsler ile yenilemiştir. Müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutan Star Diyarbakır için müşterilerin beklentilerini karşılamak en büyük önceliktir. Günümüzün değişen müşteri beklentilerini zamanında farketmek ve karşılayabilmek, Star Diyarbakır için çok önemlidir. Star Diyarbakır aynı zamanda müşteri güvenliğine de çok önem vermekte, yolculuk için gerekli tüm tedbirleri almaktadır.


Yeni Adana, 1983 yılında hizmet vermeye başladıktan sonra yaklaşık 20 yıl sektörde gerekli adaptasyonları geçirmiş ve ardından 2002 yılında da filosunda ciddi yenilikler yaratarak sektörünün en genç firmalarından biri olmuştur. Azizoğlu Motorlu Araçlar Tic. Ltd. Şti. firmasının bir iştiraki olan Yeni Adana, Çukurova’nın gözbebeği Adana’nın ilk tercih edilen otobüs firmalarındandır. Daha çok, Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Niğde, Sivas, Afyon, Antalya, Denizli, İstanbul, Konya, Osmaniye, Tokat, Aksaray, Aydın, Eskişehir, İzmir, Mersin, Sakarya, Amasya, Balıkesir, Hatay, Kayseri, Muğla, Samsun illeri arasında hizmetini sürdürmektedir.


Kanberoğlu Turizm, 1969 yılında Yaşar Temel Kanber tarafından Trabzon ilinde kurulmuştur. Kanberoğlu işletmesi Karadeniz bölgesinin en çok özmal otobüsü olan bir firma olması özelliği ile Karadeniz Bölgesi’nde lider otobüs firmalarından biri olarak adını yazdırmıştır. Kanberoğlu, daha çok Trabzon, Ordu, Manisa, İstanbul, Gümüşhane, Düzce, Aydın, Adana, Afyon, Bayburt, Erzurum, Hatay, İzmir, Mersin, Osmaniye, Uşak, Ankara, Bursa, Eskişehir, Isparta, Kayseri, Muğla, Rize, Yalova, Antalya, Denizli, Giresun, Kocaeli, Niğde, Samsun, Zonguldak illeri arasında çalışan Kanberoğlu Turizm, sektöre yön veren otobüs firmalarından birisidir.


1983 yılında karayolu taşımacılığı hizmeti vermeye başlayan Esadaş Turizm, ilk günden beri yenilikçi pazarlama stratejileri ve servis kalitesi ile standart üstü hizmet sunmaktadır. Esadaş seferleri Türkiye’nin üçte ikisine ulaşmakta olup, tamamı Mercedes Travego otobüsler ile günlük ortalama 23 konforlu ve güvenli sefer gerçekleşmektedir. Esadaş’ın karayolu hizmetlerindeki ana faaliyetinin yanı sıra, Erzurum kültürünün ve misafirperverliğinin tecrübe edilecebileceği bir de oteli bulunmaktadır. İki yıldızlı Esadaş Otel, konukları için her türlü huzur ve güvenliği sağlamaktadır.


Vakit kaybetmeden, bİngobilet.com adresinde yer alan Best Van firmasının sunduğu Van ili turlarına katılın. Böyle muhteşem bir ili anlatmak imkânsızdır. Önemli olan tüm bu mükemmellikleri konforlu ve güler yüzlü bir hizmetle yerinde yaşamanızdır. Bahsi geçen Best Van Turizm seyahat firması sizleri en kıymetli misafirleri olarak kaliteden ödün vermeden inanılmaz tur seferlerinde ağırlayacaktır.


Huzur Turizm, ülke genelinde kaliteli ve güvenli hizmet sağlamaktadır. Dünya standartlarını takip etmekte, yolcularının beklentilerini karşılamak için son teknolojik olanakları kendi hizmet alanlarına uygulamakta, mükemmel bir hizmet sunmaya çalışmaktadır. Huzur Turizm insan haklarını yolcu taşımacılığına temel alarak, konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Firma ayrıca doğaya karşı olan sorumluluklarını da yetine getirmekte, ayrıca sürekli yatırımlarla istihtam alanları oluşturmaktadır. Müşterilerinin zaman hakkını sürekli göz önünde bulunduran Huzur Turizm, ayrıca çalışanlarının da memnuniyetini sağlamaktadır.


İnci Turizm, 1998 senesinde kurulmuştur. 26 adet özmal otobüs, 14 adet sözleşmeli otobüs, 25 adet şehir içi servis aracı ve 350’ye yakın şubesi ile hizmet vermektedir.Sektörde belirleyici ve referans marka olmayı hedefleyen İnci Turizm, teknolojideki en son yenilikleri takip eder ve müşteri memnuniyetini herşeyin önünde tutar. Müşterilerinin güvenliği İnci Turizm için vazgeçilmez olup, gerekli tüm tedbirleri alır.


Lüks Gümüşhane, İstanbul, Ankara, Bursa ve Samsun’a yolcu servisi yapan, konforlu yolcu taşımacılığı sağlayan ve deneyimli kadroya sahip bir firmadır. 2006 senesinden beri hizmet vermektedir. Şu an 12 adet aracı bulunan Lüks Gümüşhane tüm Türkiye’ye servis verebilmeyi hedeflemekte ve bu yolda emin adımlarla yürümektedir.


Has Bingöl Turizm 2005 yılından itibaren yolcularına hizmet vermektedir. 4 adet Öz Mal 403 Mercedes ile başlayan servisini, bugün 20 adet Öz Mal Travego Mercedes ile devam ettirmektedir. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini en tepeye çıkarmayı hedefleyen Has Bingöl, müşterileri için en uygun çözümleri gerçekleştirerek kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmaktadır. Has Bingöl, güvenli bir ulaşım sağlamak için gerekli tüm tedbirleri alan, yolculara hizmetin tutkuya dönüştüğü bir firmadır.


Karadeniz halkına kendini kısa sürede benimseten Lüks Karadeniz, 92 senesinden beri hizmer vermektedir. Güvenilir servisleri aynı zamanda yolcularına wireless, tv-sat ve kulaklık gibi teknolojik imkanlar da sunmaktadır. Lüks Karadeniz, tekno lüks otobüsleri ile Karadenizlilere unutulmaz bir yolculuk yaşatır.


Öz Diyarbakır, 1981 yılında Mehmet Seyhan, Ahmet Arıkboğa tarafından kurulmuştur. Zamanında sektöre yalnızca 13 adet Mercedes 302 araçlarla giren firma günümüzde 85 den fazla son model otobüsü ile 30 yıldan fazla süredir sektörde hizmet vermektedir. Öz Diyarbakır Turizm, daha çok Diyarbakır, Bitlis, Ankara, Adapazarı, Uşak, Samsun, Mersin, Kayseri, İstanbul, Gaziantep, Denizli, Batman, Amasya, Adana, Afyon, Antalya, Burdur, Elazığ, Hatay, İzmir, Malatya, Ordu, Sivas, Yalova, Ağrı, Aydın, Bursa, Eskişehir, Iğdır, İzmit, Manisa, Osmaniye, Şanlıurfa şehirleri arasında hizmet vermektedir.


Süha Turizm, Kayseri’nin son yıllardaki en çok tercih edilen, Kayserilinin en çok kullandığı otobüs firması özelliğine sahip bir otobüs işletmesidir. Sektörde birçok seçkin kaliteli firma bulunmasına rağmen Kayserili Lüks bir otobüs firmasının eksikliğini hisseden kurucu Süleyman Hamurcu 2008 yılında Süha Turizm’i kurdu. Kısa sürede, benzerlerinden sıyrılarak öncü bir otobüs firması haline gelen Süha Turizm, daha çok Kayseri, Balıkesir, Adana, Muğla, Ankara, Denizli, Kocaeli, Nevşehir, Antalya, Hatay, Manisa, Niğde, Aydın, İstanbul, Mersin ve Samsun illeri arasında hizmet vermeye devam etmektedir.